Scroll to top
© 2020 AEROKLUB ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • Możliwość tankowania Avgas 100LL i Pb 95
  • Częstotliwość 130.780 MHz
  • AKTUALNOŚCI

Wspólny cel AZL i UZ w kształceniu mechaników lotniczych

Uniwersytet Zielonogórski coraz prężniej współpracuje z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej. Przypomnijmy – studenci naszej uczelni mają i będą mieć możliwość szkolenia się tam pod kątem praktycznym,  jeśli chodzi choćby o mechanikę lotniczą. W Przylepie działa bowiem Ośrodek Szkolenia Lotniczego.

Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych

Jak mówi dr Jarosław Gniazdowski z Instytutu Inżynierii Mechanicznej – mechanika lotnicza to kierunek nie tylko z pasją, ale przede wszystkim z przyszłością.

Widzimy zapotrzebowanie na mechaników, ale żeby te miejsca pracy wypełnić – musimy mechaników zacząć szkolić. Stąd też nowy kierunek na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Nasuwa się też pytanie, czy studenci UZ zdają sobie sprawę, jak ogromną szansą i możliwością jest zaplecze lotnicze w Przylepie? Mówi Borys Ziobrowski, pilot.

Połączenie UZ z AZL to ogromna szansa. Pierwszy rok będzie przecierał te szlaki. Jakbym mógł pójść drugi raz na staudia, to poszedłbym na mechanikę.

 

Przykładem jest choćby to, że w trakcie pandemii piloci pracy nie mieli, a mechanicy już tak. Bo samoloty – bez względu na to czy latają, potrzebują regularnej obsługi i serwisowania.

Małgorzta Włodarczyk – wzielonej.pl

 

 

Related posts

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *