Scroll to top
© 2020 AEROKLUB ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • Możliwość tankowania Avgas 100LL i Pb 95
  • Częstotliwość 130.780 MHz
  • AKTUALNOŚCI

Aeroklub Ziemi Lubuskiej

O NAS

Aeroklub Ziemi Lubuskiej został utworzony w 1957 roku na lotnisku w Przylepie koło Zielonej Góry, jako jeden z 46 oddziałów Aeroklubu Polskiego. Obecnie jest jednym z młodszych, a jednocześnie najdynamiczniej rozwijającym się aeroklubem w Polsce.

STATUT Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

Aeroklub Ziemi Lubuskiej jest stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną. Wpis do Rejestru Stowarzyszeń nastąpił w dniu 23 stycznia 1993r  w Sądzie Wojewódzkim w Zielonej Górze. Ustalono, że terenem działania Aeroklubu będzie obszar RP, a siedzibą władz – Lotnisko Przylep.
Główne cele działalności Aeroklubu to koordynacja i wspieranie działań swoich członków, reprezentowanie interesów wobec władz instytucji krajowych i szeroka działalność gospodarcza oparta na działalności lotniczej.

Obiekt sportowo-rekreacyjny

Położenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej jest niezwykle malownicze, a mianowicie w lasach rosnących na zboczu doliny rzeki Odry w miejscu, gdzie przecina ona pasmo wzgórz znane jako Wał Zielonogórski.

Na lotnisku od wielu lat funkcjonuje hotel wraz z restauracją, kort tenisowy, fitness club wraz z sauną i siłownią oraz camping z pełną infrastrukturą. Działa tu również Zielonogórski Klub Jeździecki posiadający m.in. 30 koni, 2 stajnie, krytą ujeżdżalnię z widownią, zadaszone ognisko na 80 osób, 2 wybiegi. Od centrum miasta Zielona Góra, które bogate jest w wiele atrakcji (nowoczesny park wodny, Palmiarnia, stare miasto, XVIII wieczny skansen), dzieli nas niecałe 5 km. 

Szkolenia Lotnicze w AZL

Oprócz cyklicznych szkoleń nauki latania i kursów poszerzających kwalifikacje, Ośrodek Szkolenia Lotniczego AZL koncentruje się również na spersonalizowanych i indywidualnych rozwiązaniach szkoleniowych, wiedząc, że każdy pilot ma inne cele, doświadczenie i poziomy biegłości.

Dziś OSL AZL posiada jedną z najszerszych ofert szkoleniowych w Europie. Właśnie dzięki tak imponującemu spektrum szkoleń, pozwalających pilotom zdobywać nowe uprawnienia i poszerzać swoje kwalifikacje, a także dzięki doskonałym warunkom do nauki, jesteśmy obecnie jedną z bardziej atrakcyjnych szkół lotniczych nie tylko w Polsce, ale też w Europie i poza jej granicami. Regularnie przeprowadzamy kurs na pilota szybowca, drona, samolotu czy helikoptera

Aeroklub Ziemi Lubuskiej

GALERIA