Scroll to top
© 2025 AEROKLUB ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • Możliwość tankowania Avgas 100LL i Pb 95
  • Częstotliwość 130.780 MHz

Wielki sukces Aeroklubu Ziemi Lubuskiej! Mamy Mistrza Polski i II Wicemistrzynię Polski

Wielki sukces Aeroklubu Ziemi Lubuskiej! Mamy Mistrza Polski i II Wicemistrzynię Polski

To jeden z największych sukcesów Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w ostatnich latach. Podczas Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced, rozegranych w Zamościu, nasi reprezentanci pokazali najwyższy poziom sportowy i wrócili do Zielonej Góry z dwoma pucharami oraz aż siedmioma medalami.

Największy sukces odniósł Miłosz Gondek, który wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Znakomicie spisała się również Agata Porębska, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji generalnej oraz tytuł II Wicemistrzyni Polski.

Świetne wyniki nasi zawodnicy osiągali również w poszczególnych programach mistrzostw:

Program 1 – Free Known

  • Agata Porębska – 5. miejsce
  • Miłosz Gondek – 3. miejsce

Program 2 – Unknown

  • Agata Porębska – 2. miejsce
  • Miłosz Gondek – 3. miejsce

Program 3 – Free Unknown

  • Agata Porębska – 1. miejsce
  • Miłosz Gondek – 2. miejsce

Łączny dorobek Aeroklubu Ziemi Lubuskiej to dwa puchary oraz siedem medali, co jest potwierdzeniem doskonałego przygotowania naszych pilotów oraz wysokiego poziomu szkolenia prowadzonego w Aeroklubie.

Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i Agacie znakomitych wyników oraz dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają rozwój naszego klubu i trzymają kciuki za naszych zawodników.

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy Stelmet S.A., której wsparcie ma ogromny udział w rozwoju sportu szybowcowego w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej.

To jednak nie koniec sportowych emocji. Już na początku września nasi reprezentanci wystartują w Mistrzostwach Świata we Francji, gdzie ponownie będą reprezentować Polskę i Aeroklub Ziemi Lubuskiej na międzynarodowej arenie.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów!

Related posts

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *