Scroll to top
© 2020 AEROKLUB ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • Możliwość tankowania Avgas 100LL i Pb 95
  • Częstotliwość 130.780 MHz
  • AKTUALNOŚCI

Przedstawiciele nigeryjskiego uniwersytetu odwiedzili nasze lotnisko

W miniony poniedziałek Uniwersytet Zielonogórski podpisał współpracę z Uniwersytetem z Nigerii – Nasarawa State University Keffi. Będzie ona polegała przede wszystkim na wymianie studenckiej i wymianie kadry naukowej.

 

Umowę podpisali prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Prof. Suleiman Bala Mohammed – prorektor Nasarawa State University Keffi. To pierwszy uniwersytet z Afryki, z którym uczelnia nawiązała współpracę.

– Uczelnia Nasarawa State University Keffi prowadzi tak jak u nas kierunki od medycznych po artystyczne. Zatrudnia ponad 100 profesorów, a więc jest to bardzo zbliżony potencjał do naszej uczelni. Mają za to więcej studentów. Na nigeryjskiej uczelni kształci się 35 tys. osób, a na naszej uczelni niecałe 10 tysięcy – mówił prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski.

Władze uczelni z Nigerii również bardzo cieszą się na rozpoczęcie tej współpracy.

– Mamy nadzieje, że będziemy mogli wysyłać tutaj na Uniwersytet Zielonogórski jak najwięcej studentów na studia magisterskie i na doktoraty. Ta współpraca ma również zaowocować wspólnymi publikacjami i projektami jakie będą prowadzili naukowcy z obu uniwersytetów – dodał Prof. Suleiman Bala Mohammed.

Podczas wizyty w Zielonej Górze delegacja z Nigerii odwiedziła także Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, gdzie mogli dowiedzieć się o kształceniu studentów w obszarze mechaniki i inżynierii lotniczej

– Pokazaliśmy w jaki sposób działa Aeroklub i co my tutaj robimy. Mówiliśmy o szkoleniu do licencji zawodowej, liniowej ale także o  kształceniu przyszłych mechaników. Pokazaliśmy nowopowstały obiekt, który otworzyliśmy tutaj jako stację obsługi mechaników lotniczych w Ośrodku Szkolenia Lotniczego  – mówił Artur Haładyn, dyrektor Ośrodka Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Related posts