• Możliwość tankowania Avgas 100LL i Pb 95
  • Częstotliwość 130.780 MHz
  • AKTUALNOŚCI

Nasza wicemistrzyni świata!

25. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej oraz 13. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced przeszły już do historii. Wśród zwycięzców nasza Agata.

W zawodach udział wzięło 50. pilotów z 10. krajów. Wśród kadrowiczów nie zabrakło członków zielonogórskiego Ośrodka Szkoleń Lotniczych, Miłosza Gondka i Agaty Porębskiej, która wróciła ze srebrnym indywidualnym i brązowym drużynowym medalem w klasie Advanced.

Jak podaje portal dlapilota.pl szybowcowym Mistrzem Świata w klasie Unlimited został Maciej Pospieszyński. Mirosław Wrześniewski był szósty, a tuż po nim, na siódmym miejscu, uplasował się Michał Klimaszewski. Z kolei w klasie Advanced srebrny medal zdobyła Agata Porębska. Paweł Mazur był 18., Piotr Sieradzan – 19., a Miłosz Gondek – 23.Mistrzostwo Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited wywalczyli: Maciej Pospieszyński, Mirosław Wrześniewski i Michał Klimaszewski. Trzecie miejsce i brązowe medale dla Polski zdobyli: Agata Porębska, Paweł Mazur i Piotr Sieradzan.

Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z naszymi reprezentantami.