Scroll to top
© 2020 AEROKLUB ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • Możliwość tankowania Avgas 100LL i Pb 95
  • Częstotliwość 130.780 MHz
  • AKTUALNOŚCI

AZL buduje Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych

Aeroklub Ziemi Lubuskiej przystępuje do budowy Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych. Jednym z jego elementów będzie Stacja Obsługi Samolotów, która mieścić się będzie w nowym hangarze, jaki zostanie wybudowany na lotnisku w Przylepie.

Jak mówi Artur Haładyn, dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, w jednym miejscu odbywać się tam będzie zarówno szkolenie praktyczne przyszłych mechaników lotniczych, jak i przeglądy i naprawy samolotów:

Budowa hangaru na potrzeby Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych kosztować będzie niemal 4 mln złotych. Obiekt postawi konsorcjum budowlane z Poznania, które wygrało przetarg na realizację tej inwestycji. Jak podkreśla Artur Haładyn, wszystko odbędzie się w systemie „zaprojektuj i wybuduj”:

 

Z podpisania umowy na budowę Stacji Obsługi Samolotów cieszy się także Jarosław Gniazdowski, wicedyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

– To będzie wyjątkowe miejsce, które może mieć znaczący wpływ na rozwój branży lotniczej w naszym regionie – uważa Gniazdowski:

Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych

Dodajmy, że Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych w Przylepie powstaje w ramach projektu „Zawodowcy” dofinansowywanego z funduszy unijnych. W przedsięwzięcie, oprócz Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, zaangażowały się także władze miasta i województwa oraz Uniwersytet Zielonogórski i Zespół Szkół Technicznych w Zielonej Górze.

Budowa nowego hangaru na lotnisku w Przylepie ma się zakończyć w przyszłym roku.

 

Artur Steciąg
Dziennikarz redakcji informacji Radio Zachód.

 

Related posts

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *