Scroll to top
© 2020 AEROKLUB ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • Możliwość tankowania Avgas 100LL i Pb 95
  • Częstotliwość 130.780 MHz
  • AKTUALNOŚCI

Projekt ośrodka szkoleniowego już gotowy!

Wiemy już, jak będzie wyglądało Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych, które powstanie na terenie lotniska w Przylepie.

Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych

Projekt budynku przedstawiła właśnie poznańska firma architektoniczna, znana m.in. ze współpracy przy budowie nowej siedziby polskiej stacji badawczej na Antarktydzie, biblioteki uniwersyteckiej w Białymstoku czy hangarów Aeroklubu Poznańskiego w Kąkolewie.

Jarosław Gniazdowski, zastępca dyrektora Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, mówi, że będzie to nowoczesny, dwupiętrowy obiekt z przestronnymi halami i pomieszczeniami zarówno do zajęć praktycznych, jak i dydaktycznych:

Jarosław Gniazdowski podkreśla, że projekt budynku, w jakim mieścić się będzie Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych, spełnia wszystkie oczekiwania – zarówno Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, jak i Uniwersytetu Zielonogórskiego i Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze, które będą korzystać z tego obiektu.

– Przedstawiliśmy projektantom konkretne założenia, a oni bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadania – dodaje Gniazdowski:

Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych w Przylepie ma być gotowe w czerwcu przyszłego roku.
Jak zapewnia Jarosław Gniazdowski, niemal wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a budowa może się rozpocząć w każdej chwili:

Dodajmy, że budowa Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych w Przylepie będzie kosztować 4 mln złotych. Obiekt postawi konsorcjum budowlane z Poznania, a cała inwestycja realizowanego jest w ramach funduszy unijnych.

 

Artur Steciąg
Dziennikarz redakcji informacji Radio Zachód.

Related posts