Scroll to top
© 2020 AEROKLUB ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • Możliwość tankowania Avgas 100LL i Pb 95
  • Częstotliwość 130.780 MHz
  • AKTUALNOŚCI

40-lecie MOSiR w Zielonej Górze

1 mają 1982 roku Prezydent Miasta Zielonej Góry Stanisław Ostręga podjął decyzję o utworzeniu zakładu budżetowego pod nazwą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W ciągu 40 lat MOSiR zmodernizował i unowocześnił wiele obiektów. Wybudowano też nowe. W 2002 roku oddano do użytkowania Halę Sportowo-Akrobatyczną. W 2010 wszystkim bardzo dobrze znane Centrum Rekreacji Sportowej z bogatą infrastrukturą basenowa, największą w Polsce zjeżdżalnią czy z pełnowartościowym boiskiem do koszykówki, piłki ręcznej, futsalu czy siatkówki. W tym roku zarząd podpisał umowę na modernizację „Kąpieliska Ochla”. Na tym 17-hektarowym kompleksie leśnym, otoczonym malowniczymi ścieżkami rowerowymi znajdą się atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych. Akwen zostanie podzielony na dwie części. Jeden basen będzie zasilany wodą ze źródła. Drugi, z wodą oczyszczoną, będzie basenem rekreacyjnym. Cała inwestycja pochłonie prawie 90 mln zł a do użytku zostanie oddana już w przyszłym roku.

Ogromną popularnością wśród mieszkańców cieszy się park linowy Gęsie Tarasy. Spacer tu jest bardzo nietypowy bo odbywa się kilka metrów nad ziemią.  Park położony jest w sąsiedztwie Kompleksu Sportowego Orlik przy ulicy Źródlanej.
Czy to wszystkie obiekty MOSiRu?  Nie,  to dopiero początek wyliczenia.  Zapraszamy do osobistego zapoznania się z niezwykle bogatą ofertą Ośrodka.  A zapoznawanie rozpocznijcie od tego filmu.

Ośrodki MOSiR Zielona Góra

11 czerwca  odbędą się uroczystości jubileuszowe MOSiRu. Będzie  piknik, występ stand-upera Paczesia i mnóstwo Sportu.

Related posts