Scroll to top
© 2020 AEROKLUB ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • Możliwość tankowania Avgas 100LL i Pb 95
  • Częstotliwość 130.780 MHz
  • AKTUALNOŚCI

Aeroklub Ziemi Lubuskiej

LOT ZAPOZNAWCZY

Lot zapoznawczy jest doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich predyspozycji przed rozpoczęciem szkolenia lotniczego. W kabinie znajdziecie się z doświadczonym instruktorem, który zadba o wasze bezpieczeństwo oraz sprawi, że lot pozostawi po sobie niezapomniane wspomnienie. Bardzo często taki lot jest wstępem do lotniczej kariery. Jak zostać pilotem? Na pewno warto zacząć od lotu zapoznawczego.

Nie wiesz, dopóki nie spróbujesz

Każdy lot poprzedza zapoznanie ze statkiem powietrznym, z przyrządami pokładowymi, działaniem sterów, zasadami łączności w kabinie oraz obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Lot obejmuje podstawowe manewry takie jak start, lądowanie, lot po prostej, zmiany wysokości lotu, zakręty. W czasie lotu instruktor na bieżąco informuje o wskazaniach przyrządów, siłach aerodynamicznych działających na płatowiec oraz podstawowych przepisach i procedurach lotniczych.

Dzięki lotowi zapoznawczemu można w pełni świadomie podjąć decyzję o szkoleniu lotniczym; jego wykonanie nie zobowiązuje do kontynuacji szkolenia.

Aeroklub Ziemi Lubuskiej

Masz PYTANIA?

Z przyjemnością udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.