SMS Meteo Kamera
SMS Meteo Kamera

Festyn - 60 lat AZL

Niezapomniane pokazy lotnicze, mnóstwo atrakcji, wspaniała, rodzinna zabawa i koncerty – bądźcie z nami podczas Festynu Lotniczego przygotowanego z okazji Dnia Dziecka. Zabawa odbędzie się 3 czerwca na lotnisku w Przylepie. Dodatkowym powodem do świętowania jest 60 -lecie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, który to wraz z Urzędem Miasta jest inicjatorem całego przedsięwzięcia.

Miasto Zielona Góra pojawi się na lotnisku pod szyldem swego programu Zgrana Rodzina. Nic przecież, w Zielonej Górze, nie kojarzy się lepiej z dziećmi i rodziną. Ambasadorzy programu, wraz z jego Partnerami przygotują wiele ciekawych stoisk, pokazów i warsztatów. Na płycie lotniska powstanie wyjątkowe, rodzinne miasteczko pełne niespodzianek i atrakcji dla całych rodzin. Odbędą się warsztaty plastyczne i kulinarne, będą konkursy sprawnościowe i zabawy dla dzieci, zajęcia taneczno ruchowe i zabawy na trampolinach. Podczas Dnia Dziecka wszyscy milusińscy będą mieli okazję wykonać kolorowe i szalone eksperymenty i pomalować sobie buźki. W trakcie imprezy będzie można podszkolić język angielski podczas różnorodnych zabaw językowych. A to wszystko pomieścimy w przeszło 100 namiotach. Atrakcji będzie wiele, zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania i niezapomnianej zabawy. Nie zabraknie pokazów sprzętu wojskowego i fascynujących wozów strażackich oraz policyjnych, a Aeroklub zaprosi wszystkich chętnych na warsztaty modelarskie.

Myśląc o zdrowiu i bezpieczeństwie wszystkich dzieci, Zgrana Rodzina przygotuje kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy rodzic będzie mógł się zapoznać z najważniejszymi zasadami udzielania pomocy, szczególnie dzieciom. Szkolenie poprowadzą profesjonaliści ze Sztabu Ratownictwa, a cały kurs zakończy się wydaniem certyfikatów.

Promując i dbając o zdrowie organizatorzy nie zapomnieli o rowerzystach. Powstanie specjalny parking rowerowy dla wszystkich tych, którzy wybiorą właśnie ten środek lokomocji, żeby dostać się na imprezę. To jeszcze nie wszystko. Podczas całej zabawy odbędzie się niepowtarzalny w Zielonej Górze AIRSHOW BIKE MARATON– ogólnopolski maraton na rowerach stacjonarnych. 100 rowerów i 5 prowadzących z Master Instruktorem Mariuszem Szewczykiem na czele porwie uczestników zabawy do wspólnej, 5-cio godzinnej jazdy.

Dla miłośników piknikowania i błogiego leniuchowania planowana jest ogólnopolska akcja kocykowania – będziemy zachęcać mieszkańców to spędzania czasu na świeżym powietrzu, ze zdrowym prowiantem. Oczywiście podczas festynu, organizatorzy zadbali o strefę gastronomiczną, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, by miło i z pełnym brzuchem spędzić czas.

Skoro lotnisko i dobra zabawa to oczywiście nie może zabraknąć mrożących krew w żyłach pokazów lotniczych przygotowanych przez AEROPACT z Poznania. Specjalnie dla Państwa przygotowany zostanie zapierający dech w piersiach pokaz akrobacji lotniczej w wykonaniu najlepszych pilotów akrobacyjnych z Polski oraz zagranicy. Swoje umiejętności oraz niezwykle dynamiczny program pokazowych zaprezentują na niebie piloci z brytyjskiej grupy Fire Flies. Co więcej, na zakończenie pokazów rozświetlą niebo w pokazie z użyciem pirotechniki. Nie zabraknie polskich mistrzów podniebnej ewolucji w tym pilotów z Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. A to tylko część lotniczych atrakcji które zostaną zaprezentowane podczas Festynu Lotniczego na zielonogórskim niebie.
Oprócz strefy rodzinnej, organizatorzy nie zapomnieli o strefie koncertowej. Na scenie oprócz aktorów. zespołów dziecięcych- wokalnych i tanecznych, oraz Wojskowej Orkiestra stanie Gwiazda – Michał Wiśniewski i zespół Ich Troje, którzy przypomną swoje hitowe przeboje.

Cala impreza podzielona będzie na dwie części – festynową, która potrwa od 12.00 do 18.30 i koncertową trwającą od 19.00 do 21.00 zakończoną zjawiskowym pokazem lotniczym ze specjalna pirotechniką.

Mamy nadzieję, że to będzie najcudowniejszy Dzień Dziecka w historii Zielonej Góry ˘

Patronem Festynu jest Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki.

Patron Medialny – Radio Zielona Góra.